Siirry suoraan sisältöön

DCOMK23HKI Digital Competence (4op)

Toteutuksen tunnus: DCO0004B22S-3002

Toteutuksen perustiedot


Ilmoittautumisaika
19.09.2022 - 09.10.2022
Ilmoittautuminen toteutukselle on päättynyt.
Ajoitus
17.04.2023 - 12.05.2023
Toteutus on päättynyt.
Opintopistemäärä
4 op
Lähiosuus
2 op
Virtuaaliosuus
2 op
Toteutustapa
Monimuoto-opetus
Kampus
Helsinki
Opetuskielet
englanti
Paikat
0 - 200
Opettajat
Marja Saarela
Opintojakso
DCO0004B22S

Toteutukselle DCOMK23HKI Digital Competence DCO0004B22S-3002 ei valitettavasti löytynyt varauksia. Varauksia ei ole mahdollisesti vielä julkaistu tai toteutus on itsenäisesti suoritettava.

Arviointiasteikko

0-5

Tavoitteet

- apply design thinking principles
- become aware of future technologies
- acquire digital competence in social and health care
- understand ethical principles
- work in transnational teams

Sisältö

- Online Learning & Digital Competence Frameworks: GDPR, Copyrights & Creative Commons, Open digital resources, Accessibility/Universal Design for Learning
- Design Thinking
- Artificial Intelligence
- Virtual Reality
- Digitalisation in Health and Social services

Esitietovaatimukset

Minimum one semester of Bachelor studies

Lisätiedot

Digital Competence monimuotoinen intensiivikurssi järjestetään yhdessä itävaltalaisen, saksalaisen ja norjalaisen yhteistyökorkeakoulujemme kanssa 17.4.-12.5.2023.

Erittäin mielenkiintoinen ohjelma sisältää online-tiimityöskentelyn lisäksi Helsingissä 8.-12.5.2022 järjestettävän intensiiviviikon Helsingissä.

Intensiiviviikolla 8.-12.5.2023 työskennellään Helsingin kampuksella ma-pe klo 9-16, jolloin opiskelijoilla ei ole mahdollista osallistua muuhun opetukseen. Muita aikaan sidottuja verkkotapaamisia on kurssin aloitusseminaari 17.4.2023.

Diakin sosiaalialan opiskelijoilla Digital Competence monimuotoinen intensiivikurssi korvaa opintojakson E-Skills/Digital Competence/Digiosaaminen.

Siirry alkuun